Nowa wersja

Duża część użytkowników Fotonea.com miała problem z zapisaniem gotowego kolażu, gdyż używali przeglądarki Internet Explorer. Napisałem zatem wersję nr 2 serwisu, która nie używa już znacznika canvas, a wykorzystuje Flash (który powinien być zainstalowany u ponad 95% użytkowników) co umożliwia łatwiejsze (i szybsze) zapisanie kolażu także w IE. Spróbuj: fotonea.com

Pierwsza strona serwisu prawie się nie zmieniła (dodałem wybór rozdzielczości kolażu, co może przydać się komuś kto chciałby zrobić tapetę na pulpit), natomiast druga strona (tworzenie kolażu) przeszła większe zmiany: inne menu, przesuwane okienka, publikowanie i komentowanie kolaży.

Dla przypomnienia opiszę kroki tworzenia kolażu, już po wgraniu zdjęć.

Zdjęcia można obracać i zmniejszać/zwiększać chwytając myszką za róg. Przesuwanie – chwyć za środek zdjęcia.

f2-pl-1

Możesz dodać ramki wokół zdjęć: białe, czarne lub w wybranym kolorze.

f2-pl-2

Następnie możesz dodać napisy – ta funkcja działa tak jak poprzednio.

f2-pl-3

Dodatki i dymki do zdjęć: ta funkcja również nie zmieniła się.

f2-pl-4

Kliknięcie „zapisz” powoduje zapisanie kolażu i po chwili otworzenie okienka, gdzie znajduje się link do ściągnięcia kolażu, oraz link „opublikuj”, dzieki któremu możesz umieścić Twój kolaż w internecie.

Kliknięcie „kolaże” także otwiera okienko zawierające zapisanie kolaże.

f2-pl-5

Funkcja „publikuj” otwiera nowe okno przeglądarki, gdzie możesz podać tytuł, autora i krótki opis, a także wybrać opcję, czy kolaż ma być publiczny czy prywatny, oraz czy chcesz aby odwiedzający mogli dodawać komentarze.

f2-pl-6

Po opublikowaniu zobaczysz 2 linki: górny do wysłania do znajomych, i dolny tylko dla Ciebie, nie do wysłania, przez który możesz edytować lub skasować kolaż.

f2-pl-7

Gotowy opublikowany kolaż wygląda tak jak poniżej: z tytułem, opisem, ilością wyświetleń i polem do dodania komentarza. Możesz go zobaczyć tutaj: kolaż z Oliwierem.  System komentarzy wykorzystuje Facebook Connect, czyli jeśli jesteś zalogowany do Facebooka, to Twój komentarz z linkiem do kolażu pojawi się w Twoim statusie (jeśli nie odznaczysz opcji przed wysłaniem komentarza).

f2-pl-8

Miłej zabawy! Spróbuj: fotonea.com

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s